partneři
Klub přátel atletiky Pardubice 17. 6. 2023
Jsme na facebooku
Novinky

23. 06. 2022

Článek

 

Zde je článek k sobotnímu běhu. https://www.bezvabeh.cz/clanek/7492-hradecky-a-klepacova-vyhrali-dubinsky-kros

Čtěte více...

05. 11. 2021

Dubinský kros 2022

 

Vážení milovníci běhání spustili jsme pro vás registraci ne další ročník Dubinského krosu, který je opět zař

Čtěte více...

Úvod


                              Sportovní klub KPA Pardubice ve své, více než 5 leté činnosti, má za sebou bohatou sportovní činnost. Od svého vzniku se aktivně podílí na organizaci atletických akcí v rámci pardubického kraje, ale i na celostátní úrovni.
       Již šest ročníků za sebou je spoluorganizátorem Pardubického vinařského půlmaratonu, který byl v posledních třech letech současně i Mistrovstvím České republiky v půlmaratonu mužů a žen.
Tohoto závodu se pravidelně zúčastňuje vice než tisíc běžců a to i ze zahraníčí, včetně běžců z Keni, kteří jsou prozatím jedinými vítězi tohoto závodu, jak v kategorii můžů, tak i žen.
       V tomto roce bude klub organizovat již 4. ročník Dubinského krosu, který bude již po druhé za sebou součástí Českého běžeckého poháru a to za účasti nejlepších českých vytrvalostních běžců všech věkových kategorií. Již po druhé v krátké historii bude tento běh současně i krajským přeborem pardubického kraje v přespolním běhu. Součátí běhu bude i Lidový běh pro školní družstva a příchozí sportovní veřejnost, jehož se v loňském roce zúčastnilo více než 300 běžců, především z řad školní mládeže.
      Klub se podílí i na spolurganizaci nového běhu a to Chrudimské desítky, jež se stává trvalou sportovní součástí běžeckých závodů v pardubickém kraji, za účasti běžců z celé republiky i sportující mládeže a dospělých v rámci Lidového běhu.
     V krátké historii své činnosti klub tři roky za sebou úspěšně pořádal krajská kola Kinderiády a v letošním roce se stal organizátorem krajského kola nové soutěže Českého atletického svazu a to „ Poháru štafet „ pro žáky 1 až 5 ročníků základních škol.
      Klub i přes malou členskou základnu disponuje řadou zkušených atletických organizátorů jejíchž úspěšná činnost je zřejmá z výčtu předchozích sportovních akcí a klub připravuje do budoucna i další sportovní aktivity.
 

Registrace

Zaregistrujte se na Dubinský vinařský kros.

 

REGISTRACE ZDE

Partneři
Pardubický vinařský půlmaraton Chrudimská vinařská desítka
 
Pardubický KAS

 

sportovní portál

 
sportcentral
 

Dobrovolníci

Pro každého dobrovolníka je připravené kvalitní tričko, dostatek tekutin a občerstvení během celého závodu.

 

více informací